Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna svake godine. Na taj se dan slavi jezična raznolikost kontinenta s više od 200 europskih jezika. Svrha obilježavanja ovog dana je jačanje svijesti o raznolikosti jezika u Europi, promicanje kulturne i jezične raznolikosti te poticanje ljudi svih dobi na učenje jezika. Europski dan jezika uveli su Europska komisija i Vijeće Europe, koje predstavlja 800 milijuna Europljana iz 47 zemalja. U događajima sudjeluju mnogi jezični i kulturni instituti, udruge, sveučilišta i osobito škole. Dan jezika uveden je 2001., u Europskoj godini jezika i otada se obilježava svake godine.

U našoj školi se također već tradicionalno obilježava ovaj dan, te je u holu škole upriličena tematska izložba u čijem su postavljanju sudjelovali učenici viših razreda pod vodstvom nastavnice njemačkog jezika Vedrane Benković i nastavnice engleskog jezika Ane Ivanović. Također su održani tematski kvizovi za sve učenike od 6. do 9. razreda.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.