Izvannastavne aktivnosti

Vrlo značajan dio odgojno-obrazovnog rada u školi čine izvannastavne aktivnosti. One su povezane s nastavnim predmetom, a mogu biti i interdisciplinarne naravi.

Izvannastavne aktivnosti su područje slobodnog i samostalnog odabira, a to znači da svaki učenik može odabrati sekciju u skladu sa svojim interesima i potrebama. Ove aktivnosti su izvrsna prilika za učenike da na koristan način provedu dio svoga slobodnog vremena.

U izvannastavnim aktivnostima nema brojčanog ocjenjivanja, a učitelji imaju posebnu slobodu u kreiranju odgojno-obrazovnog rada. Kroz rad sekcija učenici se pripremaju i za županijska natjecanja s ostalim školama, što je prilika da naši učenici provjere svoja znanja i sposobnosti s učenicima iz drugih škola, da se druže i steknu nova poznanstva.

Raspored sekcija je prikazan u tabeli ispod.

Bez naslova