Izvrsni rezultati naših matematičara

Nove izvrsne vijesti dolaze nam iz Vidovica sa županijskog natjecanja u matematici.
Natjecanje je održano u subotu 12.03.2016. godine, a sudjelovali su učenici 8. i 9. razreda sedam osnovnih škola Županije Posavke.
Organizatori natjecanja bili su Udruga matematičara “Ruđer Bošković” iz Mostara i Osnovna škola Antuna Gustava Matoša Vidovice.
U kategoriji osmog razreda učenik naše škole Ivan Vučković osvojo je 2. mjesto, a Magdalena Lušić 3. mjesto.
Od ukupno šest prvih mjesta u obadvije kategorije po dva su osvojile osnovne škole iz Domaljevca, Donje Mahale i Odžaka.
Učenici su rješavali 4 izuzetno teška matematička zadatka, a voditeljica sekcije Ruža Piljić je naglasila da se naporan rad uvijek isplati.
Nakon održavanja natjecanja za učenike 6. i 7. razreda Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske organizirat će nagradnu ekskurziju za 12 najboljih matematičara.

matem.2

matem.3