Učenici iz Domaljevca i Odžaka najbolji u “Civitasu”

1

Naši učenici i nastavnici još jednom su pokazali da vrijedan rad i trud daje rezultate.
Na županijskom natjecanju  iz Civitasa (Projekt građanin) koje je održano jučer u Donjoj Mahali naša škola, zajedno s Osnovnom školom Vladimira Nazora iz Ožaka osvojila je prvo mjesto.
Ovo je bilo prvi put da dvije škole imaju isti broj bodova, te je odlučeno da ove škole dijele prvo, odnosno prvo i drugo mjesto. Treće mjesto pripalo je Osnovnoj školi “Orašje” iz Orašja.
Naši učenici predvođeni nastavnicama Marijom Jurkić i Amrom Kičin Mujezinović izvanredno su nas predstavili s temom “Reci ne nasilju u školi”.
Program “Civitas-projekt građanin” provodi se već 20 godina u Bosni i Hecegovini.
To je program iz demokracije i ljudskih prava kojim se učenici uvježbavaju za buduću ulogu aktivnog građanina u društvu.
Kroz ove aktivnosti učenici prepoznaju određene probleme u društvenoj zajednici, istražuju ih te predlažu mjere za njihovo rješavanje.