Stručni pregled stopala

21

U četvrtak, 14.04.2016. godine, u našoj školi obavit će se besplatan pregled stopala za sve učenike.
Uz suglasnost Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske, pregled će izvršiti ustanova “Ortopedica” doo iz Sarajeva.
Cilj pregleda je uočavanje i ispravljanje deformacije stopala kod djece, kao i jačanje svijesti roditelja o značaju preventive.
Istraživanja su pokazala da čak 30% današnje djece ima određene deformitete u području stopala. Iz toga razloga potrebne su odgovarajuće vježbe za jačanje mišićne strukture kao i nošenje uložaka za korekciju i prevenciju.
Nakon pregleda i dijagnoze doktora specijaliste ortopeda, roditelji će dobiti izvješće s preporukama za daljnje postupanje.