Savjetovanje o ishodima učenja

1

Obrazovni centar za demokraciju i ljudska prava CIVITAS, jučer je u našoj školi održao savjetovanje na temu ” Ishodi učenja koje preporučuje Agencija za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje za razrednu i predmetnu nastavu građanskog obrazovanja i prevencija vršnjačkog nasilja”.
Savjetovanje su vodile profesorice Zorica Raguž Osmanagić i Žaklina Pirkl Ivanović, a nazočilo je 30 nastavnika iz škola Županije Posavske.
CIVITAS je osnovan 1996. godine i od tada djeluje na razvoju demokracije i ljudskih prava kroz različite programe i aktivnosti kao što su: “Projekt građanin”, “Demokratske škole”, kampovi za mlade i drugo.
CIVITAS program u BiH dio je globalne mreže za građansko obrazovanje koju predvodi Centar za građansko obrazovanje iz Kalabasasa u Kaliforniji.