Posjeta kazalištu u Osijeku

IMG_0053

Dana 29. listopada 2013. godine organiziran je posjet kazališnoj predstavi u Osijeku. Predstavi su prisustvovale nastavnice i učenici predmetne nastave centralne škole u Domaljevcu i područne škole u Grebnicama. Svrha posjeta bila je upoznati učenike s izgledom kazališta i pozornice (kazališne scene). Predstava je počela u 18 sati. Učenici su gledali dramu Emira Hadžihafizbegovića “Cijena sreće”.Riječ je o priči u šest slika koja govori o ljubavi i pohlepi i traži odgovor na sve češće postavljeno pitanje je li važnije duhovno ili materijalno. “Cijena sreće” govori o borcu, bivšem ratnom invalidu koji ostaje bez svih prava i posla, kao i njegova supruga, a potreban im je novac za operaciju bolesnog djeteta. I dok se obitelji hrvatskog branitelja događa drama jer im se sin teško razbolio i mora u inozemstvo na operaciju srca koja stoji 20.000,00 eura, otac i majka usmjerili su svu svoju snagu da pronađu novac, u tajkunskoj obitelji u kojoj novac nije problem, ali sin se drogira, a žena vara supruga.

Priča je to laži, pohlepi, mržnji, srušenim sustavima vrijednosti i vjerskoj demagogiji koji, kako kaže autor, nažalost, postaju stil života. S druge strane, makar u tragovima, još postoji moral, ljubav, dostojanstvo, vjera, domoljublje, obitelj, prijateljstvo, etika i duhovna sreća. U dramskoj predstavi “Cijena sreće” glumili su svi glumci osječkoga HNK: Vladimir Tintor, Tatjana Bertok-Zupković, Miroslav Čabraja, Duško Modrinić, Ivana Gudelj, Jasna Odorčić i Aljoša Čepl. Scenu i kostime postavila je Jasna Bošnjak, a dekor, scenska oprema i kostimi izrađeni su u radionicama osječkoga HNK.

IMG_0054

IMG_0057