Posjet kazalištu u Osijeku

kazalište2

Dana 09. listopada 2015. godine organiziran je posjet kazališnoj predstavi u Osijeku. Predstavi su prisustvovali predmetne nastavnice te učenici osmih i devetih razreda naše škole. Svrha posjeta bila je upoznati učenike o ulozi glumaca, redatelja, scenografa i kostimografa u predstavi te se prisjetiti dosad obrađenog gradiva o kazalištu.

Predstava je počela u 19 sati. Učenici su gledali komediju “Sumnjivo lice” čiju režiju potpisuje Olja Đorđević, a koja je napravljena prema predlošku istoimenog djela srpskog komediografa Branislava Nušića.Riječ je o djelu koje se temelji na zabuni proizašloj iz preklapanja ljubavnog i državničkog. U osnovi predstave nalazi se klasičan komediografski obrazac zamjene identiteta koji dovodi do niza komičnih situacija. Naime, u malom provincijskom mjestu pojavljuje se sumnjivo lice, a cjelokupan aparat lokalne vlasti angažira se na njegovom hvatanju. Tijekom potrage saznaje se da je “opasan, sumnjiv čovjek” zapravo budući načelnikov zet, koji se, u strahu od roditelja svoje buduće supruge Marice, prijavio pod lažnim imenom. Autorska je ekipa radnju smjestila u sedamdesete, godine koje mnogi pamte kao vrijeme kada se dobro živjelo.

Posebno je zanimljvo u predstavi poigravanje s hrvatskim i srpskim jezikom te songovi koje je napisala Irena Popović. U predstavi, uz ostale, nastupaju Aleksandar Bogdanović, Tatjana Bertok-Zupković, Ivana Soldo-Čabraja, Vladimir Tintor, Duško Modrinić i Aljoša Čepl. Scenografiju je osmislila Vesna Popović, kostimografiju Dubravka Skvrce, a koreografiju Andreja Kulešević. Smijeha, zabave i dobrog humora u predstavi nije nedostajalo, a za to su se ponajviše pobrinuli poznati osječki glumci koji nikoga nisu ostavili ravnodušnim.

kazalište 1

kazalište