Počela obnova krovišta područne škole u Grebnicama

1

Nakon izvršenih svih pripremnih radnji, danas su počeli radovi na obnovi krovišta područne škole u Grebnicama. Staro krovište je pokazivalo znakove dotrajalosti, a novim projektom predviđeno je pokrivanje zgrade limenim pločama.

Organizator projekta, Japanska agencija za međunarodnu suradnju (JICA) je institucija Vlade Japana koja putem Vladine razvojne pomoći (ODA) pruža pomoć državama u razvoju. JICA ovo realizira s 90 ureda u više od 140 država širom svijeta.

U proteklih 17 godina, koliko JICA pruža pomoć BiH, fokus je bio na hitnim projektima i obnovi, pa je tako uz podršku Vlade Japana izgrađeno 11 osnovnih škola i četiri mosta, 85 domova zdravlja je opskrbljeno medicinskom opremom, a realizirano je oko 200 projekata u lokalnim zajednicama (zdravstvena zaštita, obrazovanje, deminiranje, vodoopskrba).

U pripremnom procesu, prilikom obilaska škole, predstavnici JICA-e izrazili su zadovoljstvo načinom upravljanja školom u domeni higijene i sigurnosti učenika.

V.d. ravnatelj škole Stjepan Piljić je istakao da će se ovim projektom riješiti problem propuštanja vlage na pojedinim dijelovim zgrade, te da bi radovi prema planu trebali biti dovršeni do početka nove školske godine.

2

3