Natjecanje iz matematike

mat1.jpg+

Da naša škola nema samo vrsne sportaše nego i matematičare pokazalo se u subotu.

U organizaciji Udruge matematičara Ruđera Boškovića iz Mostara i Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske, 21. ožujka 2015. godine  održano je županijsko natjecanje iz matematike za učenike 8. i 9. razreda osnovne škole.

Učenici su radili test sa izuzetno teška četiri zadatka, a predviđeno vrijeme za rješavanje testa bilo je 90 minuta.

U konkurenciji 8. razreda, od ukupno 23 natjecatelja, učenik naše škole Zlatko Abramović osvojio je izvrsno 3. mjesto. Prvo i drugo mjesto pripalo je učenicima iz Odžaka i Donje Mahale.

Iskrene čestitke učeniku Zlatku Abramoviću, voditeljicama sekcije Ruži Piljić i Janji Vorgić, kao i ostalim našim učenicima koji su nastupali na natjecanju.

mat 2.jpg+