“Let’s Do It” – očistimo zemlju za 1 dan

čišćenje 1.jpg+

U okviru najveće globalne akcije Let’s do it – očistimo zemlju na jedan dan,učenici od 6. do 9. razreda danas su sudjelovali u čišćenju zelenih površina. Pokupljen je otpad s prostora školskog dvorišta kao i sa dijela nasipa uz rijeku Savu.

Akcija je organizirana u suradnji s udrugama “Korak” i “Sunce”. “Let’s Do It” u Bosni i Hercegovini dio je svjetskog pokreta “Let’s do it World” u kojem sudjeluje 112 zemalja i u kome je do sada uzelo udio više od 11000 volontera.

Osnovni cilj projekta je doprinijeti poboljšanju životne sredine u Bosni i Hercegovini kroz uklanjanje ilegalnih deponija smeća, čišćenje zelenih površina, zaštićenih područja i drugih prirodnih vrijednosti, što će doprinijeti smanjenju zagađenja i povećanju svijesti građana o zaštiti životne sredine.

čišćenje 2.jpg+

čišćenje 3.jpg+