Dan sigurnijeg interneta

sid-2017-jpg-1472200151

Svake godine u veljači udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske komisije organizira Dan sigurnijeg interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Dan sigurnijeg interneta 2017. obilježava se pod sloganom“Budi promjena: ujedinjeni u borbi za bolji internet”, kroz natjecanje učenika od 5. do 9. razreda osnovne škole, na temu sigurnosti na internetu. Natjecanje će se sastojati od online kviza s pitanjima vezanim za sigurno korištenje interneta, koji će biti dostupan na web stranici http://www.dansigurnijeginterneta.org

Na ovoj stranici dostupne su i dodatne informacije te materijali za vježbu.

Kviz će bit i aktivan samo na dan obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 7.2.2017. godine od 9 sati do 19 sati, nakon čega će sustav aplikacije za online natjecanje slučajnim odabirom generirati pobjednike kviza među učenicima koji su točno odgovorili na 80% i više pitanja i objaviti pobjednike i nagrade na web stranici.

Pobjednici natjecanja će biti nagrađeni adekvatnim nagradama – uređajima kao što su pametni telefoni, slušalice, setovi tastatura i miš, web kamere, baterije za punjenje mobilnih uređaja i slično.

U promicanju boljeg i sigurnijeg interneta, potrebno je poticati mlade ljude da iskoriste što više dobrih prilika koje se nude na internetu i istovremeno raditi na razvoju sposobnosti, znanja i potpore koja im je potrebna za suočavanje s mogućim rizicima.

pametna-učionica-2