Dan sigurnijeg interneta

SID2018_logo_01

Svake godine u veljači udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske komisije organizira Dan sigurnijeg interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.
Osnovna škola Braće Radića u Domaljevcu jedna je od 200 organizacija koja će se i ove godine uključiti u obilježavanje ovog Dana.
Dan sigurnijeg interneta 2018. obilježava se pod sloganom“Stvaraj, poštuj i poveži se! Boji internet počinje s tobom!”,kroz natjecanje učenika od 5. do 9. razreda osnovne škole, na temu sigurnosti na internetu. Natjecanje će se sastojati od online kviza s pitanjima vezanim za sigurno korištenje interneta, koji će biti dostupan na web stranici http://www.dansigurnijeginterneta.org

Na ovoj stranici dostupne su i dodatne informacije te materijali za vježbu.

Kviz će biti aktivan samo na dan obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 06.02.2018. godine od 9 sati do 19 sati, nakon čega će sustav aplikacije za online natjecanje slučajnim odabirom generirati pobjednike kviza među učenicima koji su točno odgovorili na 80% i više pitanja i objaviti pobjednike i nagrade na web stranici.

U promicanju boljeg interneta, naš zadatak je da ohrabrimo ljude da se uključe u iskorištavanje što više dobrih prilika koje se nude na internetu, dok im u isto vrijeme dajemo sposobnosti, znanje i potporu koja im je potrebna za suočavanje s mogućim rizicima.

Program ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta 06.02.2018. :

  • Online predavanje za učitelje
  • Online predavanje za djecu
  • Edukacijski paket za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta
  • Letci, plakati i savjeti za sigurno korištenje interneta te pregled najnovijih trendova
  • Internet kviz na stranici www.dansigurnijeginterneta.org za djecu i mlade
  • Stručni članci te materijali za rad
  • Distribucija edukativne brošure
  • DSI_kviz_vizual