Posjet vojarni

U petak, 23.studenog 2012. godine, organiziran je Dan otvorenih vrata oružanih snaga Bosne i Hercegovine,za učenike škola iz Županije Posavske. Učenici sedmog i osmog razreda naše škole zajedno s ostalim osnovcima iz naše županije, posjetili su vojarnu „Sinovi Posavine“ u Bukovoj Gredi. Učenici su imali priliku razgledati (i uzeti u svoje ruke) dosta vojne opreme i naoružanja te postavljati pitanja o svemu što ih zanima.

Poslije razgledavanja vojarne učenici su uz okrepu (čaj, sok, kolači) mogli pogledati edukativni film o životu i aktivnostima vojske kroz jednu godinu.

Posjet je bio zanimljiv, a učenici su iskazali želju za vožnjom vojnim tenkom. Vojni časnici su obećali da će razmotriti njihov prijedlog do iduće godine.