Posjet Vukovaru

Učenici 9. razreda jučer su putovali u jednodnevni posjet Vukovaru.
Uz pratnju vodiča obišli su Vukovarsku bolnicu, Trpinjsku cestu, Spomen dom hrvatskih branitelja, Vojarnu (Memorijalni centar Domovinskog rata i Memorijalni muzej Domovinskog rata), Vodotoranj, Spomen dom Ovčaru i Spomen obilježje Ovčaru, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata i crkvu Gospe Fatimske gdje ih je dočekao svećenik Vjenceslav Janjić, koji je porijeklom s naših prostora.

Cilj posjeta bio je očuvanje sjećanja na Vukovar i Domovinski rat, poučavanje učenika o vrijednostima Domovinskog rata i bitke za Vukovar te o značaju pojedinih akcija i vojnih operacija u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.
Posjet Vukovaru organizirale su udruge proistekle iz Domovinskog rata uz financiranje Ministarstva branitelja i Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske.