Naša knjižnica

Nakon preseljenja knjižnice iz prostorija bivšeg HKC-a u našu školu knjižnica jako dobro radi. Iako su učenici bili više puta „zakinuti“ pročitati neku dobro knjigu ili lektiru, sada pokušavamo probuditi u njima to žarište, te nastojimo na što bolji i ugodniji način približiti učenike knjižnici.Za sada imamo jako velik broj traženih knjiga i lektira koje su po NPP, ali kako učenici pokazuju zanimanje za čitanje, tako i mi nastojimo pribaviti još više knjiga i proširiti taj vid obrazovanja. Od početka školske godine do sada evidentirano je 875 podizanja knjiga od strane učenika. Učenici razredne nastave iz područne i centralne škole podigli su do sada 560 knjiga što pokazuje da je zainteresiranost za čitanje veća u razrednoj nego u predmetnoj nastavi.

U tijeku su pripreme za nabavku knjiga koje su predviđene NPP-om a sada nedostaju. Knjižnica je dostupna i za građane naše općine a i knjige koje su za odrasle iz raznih su književnih područja.

voditelj knjižnice: Kristina Leovac

1465335_10201864668918546_931072931_n