Početak 2012./2013. školske godine

U ponedjeljak, 3. rujna počela je nastava i u osnovnoj školi Braće Radića, kako u centralnoj školi u Domaljevcu tako i u područnom odjelu Grebnice. 333 učenika upisana su i raspoređena u 21 odjel a tu je i jedan odjel za učenike s posebnim potrebama. Obadvije školske zgrade kao i ostali školski prostori su pripremljeni za rad u novoj školskoj godini.

Pored tih priprema napravljene su i pripreme  u unutarnjem ustrojstvu i pravila ponašanja koja vrijede i za učenike, nastavnike ali i roditelje. Jedna temeljna riječ proizlazi iz toga: odgovornost.Odgovornost prema čuvanju zajedničke imovine i odgovornost u uzajamnoj komunikaciji. U srijedu, 5. rujna u našoj školi održan je radno-informativni sastanak na kojem su bili uz v.d.ravnatelja Branimira Mijića i načelnik općine Željko Josić, ministar prosvjete u vladi ŽP Ivo Jelušić i predsjednik Skupštine ŽP Mario Jurkić. Općina Domaljevac-Šamac na čelu s načelnikom Ž. Josićem je usmjerila proračunska sredstva u područnu školu Grebnice i to  na uređenje prilaznih  staza od školske zgrade do dvorane za tjelesni odgoj kao i  unutarnje opremanje dvorane. Svim učenicima i nastavnicima sretan početak školske godine, puno uspjeha i radosnih trenutaka.