U školi održani dani kruha

dani_kruha1

U tjednu od 10. do 14. listopada ove godine u našoj školi održana je manifestacija Dani kruha. Program obilježavanja odvijao se kroz razgovore nastavnika i učenika na temu krušnih proizvoda u našem zavičaju, kulture ophođenja prema kruhu, životnog ciklusa poljoprivrednih kultura i sl.

Također su pripremljene izložbe u školskim prostorijama na kojima su se našli krušni proizvodi, žitarice, ljekovito bilje, voće, povrće, te prigodni likovni i literarni radovi koje su naši učenici marljivo izrađivali ovaj tjedan.

Zadnji dan manifestacije radovi su izloženi u holu škole, a svi gosti su mogli degustirati neke od krušnih proizvoda. Kako bi uveličali svečanost i pokazali važnost tradicije i kulture našeg zavičaja nekoliko učenika je tog dana odjenulo narodne nošnje.

Ovom prilikom predstavnici Općine Domaljevac/Šamac i treneri koji su sudjelovali u projektu Danske škole nogometa uručili su učenicima nogometne lopte za rad sekcija i predmeta tjelesne i zdravstvene kulture.

Bilo je tu igre i pjesme a neke kadrove donosimo na fotografijama.

dani_kruha2

dani_kruha3