USAID-Sida FIRMA projekt daruje knjige za školsku knjižnicu

USAID-Sida FIRMA projekat u BiH „Očuvanje životnog standarda i radnih mjesta u privatnom sektoru u poplavama ugroženim područjima Bosne i Hercegovine“ nastavak je petogodišnjeg FIRMA projekta (2009-2014) čije je djelovanje  usmjereno na sanaciju šteta od poplava nastalih u privatnom sektoru. Projekat financijski podržavaju američka i švedska vlada putem svojih agencija za međunarodni razvoj, USAID i Sida.

U akciji prikupljanja knjiga i školske lektire za djecu poplavom ugroženih područja, u organizaciji USAID-Sida FIRMA projekta, zahvaljujući solidarnosti građana Sarajeva kao i izdavačke kuće Buybook i informativnog portala Depo.ba prikupljeno je oko 650 knjiga koje su namijenjene učenicima naše škole ali i ostalim stanovnicima.

Uz prisutnost naših učenika, roditelja i predstavnika općine službena dodjela knjiga zakazana je za 27. siječnja 2015. godine u 12:00 h u centralnoj školi u Domaljevcu.

U nastavku suradnje planirana je donacija nastavnih sredstava i pomagala za našu školu.