Škola šaha

sah1

Jučer je redovitu šahovsku sekciju u našoj školi posjetio internacionalni šahovski majstor i FIDE trener Vjekoslav Živković.

Posjet je organiziran u okviru projekta škole šaha, koji će se odvijati u osnovnim školama pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske a na inicijativu Šahovskog kluba iz Orašja.

Učenici su imali priliku analizirati zanimljive situacije i poteze iz poznatih šahovskih mečeva.

Pored redovne pomoći šahovskim sekcijama, trener Živković planira posebno raditi s nadarenim pojedincima iz svih osnovnih škola u našoj županiji.

Šahovska igra je vrlo korisna za djecu, jer razvija više kognitivne procese, te sposobnost koncentaracije i planiranja. Nadamo se da će ova igra u budućnosti imati još više poklonika.

sah2

sah3