Prvi filmski uradak naših učenika

film2

U petak, 12.06.2015. godine u osnovnoj školi u Domaljevcu, održana je premijera filma “Nova škola, novi izazovi” učenika devetih razreda naše škole. Riječ je o poučnom dokumentarnom filmu koji  upućuje na to kako među učenicima ne bi trebalo biti nasilja i podijeljenosti. Film je nastao na inicijativu i ideju samih učenika, a obrađuje temu vršnjačkog nasilja. Tijekom drugog polugodišta pod vodstvom i u suradnji s predmetnim nastavnicima učenici su marljivo radili na njegovom snimanju i realizaciji, a rezultati njihovog rada mogu se vidjeti u 10-ominutom filmu. Učenici su se potrudili prikazati kako izgleda dolazak novog učenika u razred i njegovo prihvaćanje, odnosno neprihvaćanje te naglasiti kako ne bismo trebali jedni druge vrijeđati, izrugivati se i omalovažavati. Budući da je to prvi učenički projekt ovakvog tipa u našoj školi, vrijedan je svake pohvale.

Zainteresirani mogu pogledati film na linku ispod:

film3 film1