Posjet kazalištu

kazal1

Dana 15. veljače 2016. godine organiziran je posjet kazališnoj predstavi u Osijeku. Predstavi su prisustvovali učenici šestih i sedmih razreda naše škole te predmetne nastavnice.

Budući da je učenicima ovo bio prvi posjet ovakvom kazalištu, ujedno su imali priliku i vidjeti kako izgleda unutrašnje uređenje kazališta. Svrha posjeta bila je potaknuti učenike da gledanjem predstave dožive ulogu glumca i izražajnih sredstava kazališne umjetnosti kao što su govor, gluma, scena i kostimografija.
Predstava je počela u 19 sati. Učenici su gledali komediju “Sumnjivo lice” čiju režiju potpisuje Olja Đorđević, a koja je napravljena prema predlošku istoimenog djela komediografa Branislava Nušića.
Komedija se temelji na zabuni proizašloj iz preklapanja ljubavnog i državničkog.

Naposljetku, učenici su bili oduševljeni komedijom, a da smijeha, zabave i dobrog humora u predstavi nije nedostajalo, ponajviše su se pobrinuli poznati osječki glumci koji nikoga nisu ostavili ravnodušnim.

kazal2

kazal3