Europski dan jezika

image5

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna svake godine. Na taj se dan slavi jezična raznolikost kontinenta s više od 200 europskih jezika. Svrha obilježavanja ovog dana je jačanje svijesti o raznolikosti jezika u Europi, promicanje kulturne i jezične raznolikosti te poticanje ljudi svih dobi na učenje jezika. Europski dan jezika uveli su Europska komisija i Vijeće Europe, koje predstavlja 800 milijuna Europljana iz 47 zemalja. U događajima sudjeluju mnogi jezični i kulturni instituti, udruge, sveučilišta i osobito škole. Dan jezika uveden je 2001., u Europskoj godini jezika i otada se obilježava svake godine.

U našoj školi se također već tradicionalno obilježava ovaj dan, te je u holu škole upriličena tematska izložba u čijem su postavljanju sudjelovali učenici osmog i devetog razreda pod vodstvom nastavnice Vedrane Benković, dok će u šestom i sedmom razredu biti održani tematski kvizovi.

image1 image2 image7 thumbnail_image0 image3 image4 image6 image8