Donacija Balkan Relif Fund Toronto osnovnoj školi u Domaljevcu

Balkan Relif Fund Toronto Canada nastavlja pomagati poplavama pogođene škole u Bosni i Hercegovini. Nakon donacije za osnovne škole u Maglaju i Vukosavlju, ovaj fond donira školski namještaj i lektiru za Osnovnu školu Braća Radić u Domaljevcu. Sve donacije  Balkan Relif Fund Toronto realizirane su uz koordinaciju i saradnju sa upravama škola i one će omogućit nesmetano odvijanje nastavnog procesa u narednoj školskoj godini.

Osnivač Balkan Relif Fund Toronto je kompanija Thane International, a fond je osnovan na inicijativu:  Amira Tukulja, Danijele Todorovic i Russela Orelowitza. Fond je osnovan s ciljem pružanja pomoći ljudima u poplavam pogođenim područjima na Balkanu.

Sarajlija Amir Tuklulj je predsjednik i glavni operativni direktor Thane International, Mostarka Danijele Todorović, direktorica je prodaje, a finansijski direktor Russel Orelowitza je iz Juzne Afrike.

Do sada je Balkan Relif Fund Toronto poplavljenim područjima u Bosni i Hercegovini donirao pomoć u vrijednosti od 42.500 USD, a njegova pomoć školama bit će nastavljena i u narednom periodu.

Uručenje donacije za školu u Domaljevcu bit će upriličeno u srijedu, 13. 8. 2014. godine u 12 h u Osnovnoj školi  Braća Radić  Domaljevcu.