Dan sjećanja na žrtve Vukovara

17

Danas, 18.11.2021. obilježili smo u našoj školi na prikladan način Dan sjećanja na žrtve Vukovara. U holu škole upriličen je izložba koja se sastoji od maketa Vukovarskog vodotornja, Memorijalnog groblja u Vukovaru, te Vukovarske bolnice. Makete su učenici izrađivali na satima povijesti.

Nakon nastave, organizirali smo paljenje svijeća u školskom dvorištu gdje su sudjelovali svi učenici, ali svaka smjena posebno.

Na ovaj način želimo odati počast svim stradalima u Vukovaru na današnji dan.

Svi zainteresirani su dobrodošli doći, pogledati i zajedno s nama oživjeti sjećanje na herojski grad.

“Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijene, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.”

Siniša Glavašević

Fotografije obilježavanja 30. obljetnice žrtve Vukovara možete pogledati u nastavku!

1 9 15 8 2 5 7 3 4 6 10 18 16 11 13 14 12 19