Besplatni higijenski ulošci u našoj školi!

Bez naslova

Budući da je ovoga tjedna, točnije, 8. ožujka slavljen Međunarodni dan žena, odlučili smo ove godine taj dan obilježiti na jedan ne tako uobičajen način, želeći istaknuti smisao obilježavanja Dana žena.
Naime, naše djelatnice su pokrenule jednu malu, ali za nas jako značajnu inicijativu da od ovoga tjedna u školi budu dostupni besplatni higijenski ulošci za sve naše učenice. Cilj ove inicijative je destigmatizacija jedne biološke i potpuno prirodne pojave kod žena, te da našim učenicama budu uvijek dostupne ove osnovne higijenske potrepštine. Osnovni motivi za pokretanje ove inicijative su bili:

  • menstruacija je još uvijek tabu tema kod učenika osnovnoškolskog uzrasta zbog čega se javlja sram kod djevojčica;
  • pojedinim obiteljima higijenski ulošci su dodatna opterećenja na budžet.

U svim ženskim wc-kabinama smo za zid pričvrstili držače s higijenskim ulošcima koji bi svakodnevno bili dostupni učenicama naše škole i time smo postali jedna od prvih škola u ovom dijelu Bosne i Hercegovine koja je pokrenula ovakvu inicijativu.